Facebook, En Gözde iş yeri listesinde Düşüş yaşadı

Toplumsal medya devi feysbuk, dünyanın en büyük insan kaynakları sitesi Glassdoor’un her yıl yayınladığı ‘2020 En Çok Çalışılmak İstenen Şirketler’ sıralamasında 16 basamak gerileyerek 23. Sıraya düştü. Feysbuk, geçen yıl aynı listede 7. Sıradaydı.

Haberler Sektör Haberleri Teknoloji feysbuk, en gözde iş yeri sıralamasında 23. Sıraya indi
feysbuk, en gözde iş yeri sıralamasında 23. Sıraya indi
toplumsal medya devi feysbuk, dünyanın en büyük insan kaynakları sitesi Glassdoor’un her yıl yayınladığı ‘2020 En Çok Çalışılmak İstenen Şirketler’ sıralamasında 16 basamak gerileyerek 23. Sıraya düştü. Feysbuk, geçen yıl aynı listede 7. Sıradaydı.
Feysbuk, en gözde iş yeri sıralamasında 23. Sıraya indi
Paylaş Tweetle Paylaş E-Bülten A+ A-
13 Aralık 2019
Hilal SARI

feysbuk insan kaynaklarında çalışmış kişiler, milyonlarca kullanıcının bilgilerinin üçüncü partilerle paylaşılmış olduğunın ortaya çıktığı Cambridge Analytica skandalının peşinden, üniversite mezunları ve yazılım mühendislerini çekmekte zorlandığını belirtiyor.

Kişisel verilerin ABD seçimlerinde kamuoyunu yönlendirmek amacıyla kullanıldığı iddiaları sebebiyle şirketin kurucusu ve CEO’su Marc Zuckerberg kurultay’de ve Senato’da ifade vermişti. Glassdoor sıralamasında her şirketin bir karne notu var ve görkemli not 5.0. Feysbuk’un Glassdoor karnesi 4.5’ten 4.4’e geriledi.

Glassdoor karnesi 5.0 üzerinden 4.5 olan Google ise listede üç sıra gerileyerek 11’inci sıraya indi, Apple 13 basamak gerileyerek 84’üncü sırada konumlandı. Online alışverişin devlerinden Amazon gene ilk 100 arasına giremedi. Microsoft 13 basamak yükselerek 4.4 olan puanı ile 21. Sıraya tırmandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir